KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14744221
nr 1474 4221
Oidentifierad konstnär. Man. Signerad G Wilton. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x37 cm
Utrop:
500 kr
måndag 13 juni 2022
kl 20:59:18
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta